New South Wales Combined High Schools

Football

 

Home

Convener's Welcome

News Items

Links

Tournaments and Results

Life Members

Contact Us

 

 

 


NSW CHS State Championships - 2004

Boys

Armidale: 25 27 May









Participating Teams

Sydney North

Sydney East

Sydney South West

Hunter

Sydney West

South Coast

North West

North Coast

Riverina

Western


Results

Tuesday 25th May 2004
  9:30am 
Field 1 Hunter
 
2 . drew North West
 
2
Field 2 Sydney South West
 
1 . def Sydney East
 
0
  10:30am 
Field 1 Sydney North
 
2 . def Western
 
1
Field 2 South Coast
 
2 . def Sydney West
 
0
  11:30am 
Field 1 North West
 
1 . def North Coast
 
0
Field 2 Sydney South West
 
3 . def Riverina
 
0
  12:30pm 
Field 1 Hunter
 
1 . def Western
 
0
Field 2 Sydney West
 
1 . def Sydney East
 
0
  1:30pm 
Field 1 North Coast
 
2 . def Sydney North
 
0
Field 2 South Coast
 
2 . def Riverina
 
0
Wednesday 26th May 2004
  9:30am 
Field 1 Sydney West
 
5 . def Riverina
 
1
Field 2 North Coast
 
3 . def Western
 
1
  10:30am 
Field 1 Sydney South West
 
3 . def South Coast
 
1
Field 2 Sydney North
 
1 . def Hunter
 
0
  11:30am 
Field 1 Sydney East
 
6 . def Riverina
 
0
Field 2 North West
 
1 . def Western
 
0
  12:30pm 
Field 1 Sydney West
 
3 . def Sydney South West
 
1
Field 2 North Coast
 
3 . def Hunter
 
1
  1:30pm 
Field 1 South Coast
 
1 . def Sydney East
 
0
Field 2 Sydney North
 
0 . drew North West
 
0
Thursday 27th May 2004
Semi Finals  9:30am 
Field 1 North Coast
 
1 . drew Sydney South West
 
1
Field 2 Sydney West
 
1 . def North West
 
0
Play Offs  10:45am 
Field 1 Hunter
 
1 . def Sydney East
 
0
Field 2 Riverina
 
2 . def Western
 
0
  11:45am 
Field 1 Sydney North
 
2 . def South Coast
 
1
Final  12:45pm 
Field 1 Sydney West
 
2 . def Sydney South West
 
1
Final Placings
1 Sydney West 2 Sydney South West
3 North Coast 4 North West
5 Sydney North 6 South Coast
7 Hunter 8 Sydney East
9 Riverina 10 Western


Player of the Tournament: Chris Camilleri (Sydney West)


NSWCHS 1sts

  Joshua Rees Warners Bay HS Nigel Boogaard Hunter SHS
  Chris Thompson Warners Bay HS Ben Spruce Endeavour SHS
  Matthew Smith Woolooware HS Hussein Rachid Oatley Campus GRC
  Shaun Bowden Narrabeen SHS Stephen Kayes Epping BHS
  Brady Crane Westfields SHS Daniel Wilkinson Westfields SHS
  Jason Trifiro Westfields SHS Ben Gough Westfields SHS
  Brett Easton Merrylands HS Chris Camilleri The Hills SHS
  Foti Hatzivalsamis The Hills SHS Tarek Elrich Granville BHS


NSWCHS 2nds

  Ryan Gray Mullumbimby HS Bill Latimer Kadina HS
  Lucas Macpherson Lismore HS Troy Osborne Farrer MAHS
  Michael Griffith Duval HS Mitchell Grant Batemans Bay HS
  Alex Thompson Bulli HS Daniel Garcia Warilla HS
  Marc Sergi Illawarra SHS Karouna Micheal Keira THS
  Malik Bideratan JJ Cahill HS Scott Falkner The Hills SHS
  Josh Hunter Winmalee HS Reece Iredale Model Farms HS
  Daniel McDonald Jamison HS Michael Murdocca The Hills SHS