New South Wales Combined High Schools

Football

 

Home

Convener's Welcome

News Items

Links

Tournaments and Results

Life Members

Contact Us

 

 

 


NSW CHS State Championships - 2005

Boys

Putney: 24 26 May

 

 
 

Participating Teams

Sydney North

Sydney East

Sydney South West

Hunter

Sydney West

South Coast

North West

North Coast

Riverina

Western


Results

Day 1 Tuesday 24 May 2005
  9.30am 
Field 1 North West
 
1 . def Riverina
 
0
Field 2 Hunter
 
2 . def South Coast
 
0
  10.30am 
Field 1 Sydney East
 
3 . def Sydney West
 
0
Field 2 Sydney South West
 
2 . def North Coast
 
0
  11.30am 
Field 1 Sydney North
 
3 . def Riverina
 
0
Field 3 Hunter
 
2 . def Western
 
1
  12.30pm 
Field 1 North West
 
2 . def Sydney East
 
1
Field 2 South Coast
 
0 . drew North Coast
 
0
  1.30pm 
Field 1 Sydney North
 
3 . def Sydney West
 
1
  Sydney South West
 
9 . def Western
 
0
Day 2 Wednesday 25 May 2005
  9.30am 
Field 1 North Coast
 
3 . def Western
 
0
Field 2 Sydney East
 
2 . def Sydney North
 
0
  10.30am 
Field 1 Hunter
 
1 . def Sydney South West
 
0
Field 2 Sydney West
 
1 . def North West
 
0
  11.30am 
Field 1 South Coast
 
4 . def Western
 
0
Field 2 Sydney East
 
1 . def Riverina
 
0
  12.30pm 
Field 1 Hunter
 
4 . def North Coast
 
0
Field 2 Sydney North
 
1 . def North West
 
0
  1.30pm 
Field 1 Sydney South West
 
3 . def South Coast
 
0
Field 2 Sydney West
 
4 . def Riverina
 
0
Day 3 Thursday 26 May 2005
Semi Finals  9.00am 
Field 1 Sydney East
 
4 . def Sydney South West
 
1
Field 2 Sydney North
 
2 . def Hunter
 
1
Play Offs  10.30am 
Field 1 North Coast
 
3 . def North West
 
0
Field 2 Riverina
 
1 . def Western
 
1
  11.30am 
Field 2 Sydney West
 
2 . def South Coast
 
0
Final  12.40pm 
Field 1 Sydney North
 
2 . def Sydney East
 
1

 

Final Placings
1st Sydney North 2nd Sydney East
3rd Hunter 4th Sydney South West
5th Sydney West 6th South Coast
7th North Coast 8th North West
9th Riverina 10th Western

Player of the Tournament - Ben Spruce - Endeavour Sports HS
 

 

NSWCHS 1st's

  Daniel Nash Endeavour Sports HS Ben Spruce Endeavour Sports HS
  James Rioseco Endeavour Sports HS James Alcorn Nowra HS
  Shaun Bowden Narrabeen Sports HS Stephen Kayes Epping Boys HS
  Andrew Myles Kincumber HS Daniel Wilkinson Westfields Sports HS
  Evan Berger Westfields Sports HS Jason Trifiro Westfields Sports HS
  Ben Gough Westfields Sports HS Nathan Burns Westfields Sports HS
  Troy Osborne Farrer MAHS Taylor Regan Hunter Sports HS
  Joel Gosper Kadina HS Ibrahim Haydar Georges River Sec Col - Oatley Campus

NSWCHS 2nd's

  Adam Kumcevski Keira HS Karouna Michael Keira HS
  Breagan O'Connor Oak Flats HS Goran Popovski Kingsgrove HS
  James Lawrence Menai HS Scott Wright Narrabeen Sports HS
  Reuben Lagos Ashfield Boys HS Toby Ryall St Ives HS
  Nathan Gonclaves Westfields Sports HS Martin Sosa Bossley Park HS
  Ben McNamara Hunter Sports HS Carl Thornton Lake Macquarie HS
  Ben Ahern Lambton HS Matt Koina Warners Bay HS
  Lucas MacPherson Lismore HS Jarred Johnson Cardiff HS

NSWCHS 1st's Coach - David Storey - Terrigal HS
NSWCHS 1st's Manager - Pat Marando - Randwick Boys HS
NSWCHS 2nd's Coach - Chris Minol - Wyndham College
NSWCHS 2nd's Manager - Paul Ivers - Taree HS